Dziś jest: Piątek, 21 Czerwca 2024
Przychodnia czynna dziś od 7.00 - 18.00
Rejestracja telefon 61 899 27 16

 

lekarz chorób wewnętrznych, specjalista medycyny rodzinnej

 

UWAGA!

W związku z aktualną sytuacją związaną z koronawirusem Doktor Nauk Medycznych, Aleksandra Majewicz nie przyjmuje do odwołania.

 

 

Doktor Medycyny, Aleksandra Majewicz, właściciel i kierownik Przychodni ALMED, urodzona w Buku. Po ukończeniu Liceum Ogólnokształcącego nr 1 im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu w 1989 r. podjęła studia na Wydziale Lekarskim Akademii Medycznej im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu, które ukończyła w 1995 roku. Następnie podjęła staż w Szpitalu w Nowym Tomyślu, gdzie pracowała na Oddziale Wewnętrznym jako młodszy asystent oraz w Poradni Rejonowej, odbywając równocześnie szkolenia w ramach specjalizacji z chorób wewnętrznych. Egzamin specjalizacyjny z chorób wewnętrznych zdała z oceną bardzo dobrą w dniu 25.10.1999 r. Do kolejnej specjalizacji przygotowywała się pracując jako lekarz w Zbąszyniu, pełniąc funkcję zastępcy kierownika Przychodni Zespołu Lekarza Rodzinnego „Arnica” S.C. w Zbąszyniu. Egzamin Państwowy z Medycyny Rodzinnej złożyła w dniu 28.04.2003 roku. W latach 2003-2004 była studentem Podyplomowego Studium Zarządzania Zakładami Opieki Zdrowotnej w Szkole Głównej Handlowej we Warszawie, gdzie obroniła pracę podyplomową pt. „Proces przekształceń w systemie ochrony zdrowia. Reforma 1999 roku i jej efekty w podstawowej opiece zdrowotnej- na przykładzie badania opinii pacjentów w gminie Zbąszyń”.
Dr n. med. Aleksandra Majewicz jest członkiem Poznańskiego Oddziału Towarzystwa Internistów Polskich oraz Polskiego Towarzystwa Badań nad Otyłością. Jako lekarz rodzinny pracujący od siedmiu lat na terenie gminy Zbąszyń aktywnie uczestniczy w życiu mieszkańców; m.in. przygotowuje prelekcje w szkołach oraz spotkania ze specjalistami dla pacjentów dorosłych, zajmuje się przygotowywaniem i przeprowadzaniem akcji profilaktycznych.
Tytuł doktorski uzyskała w temacie: “Rola i możliwości lekarza rodzinnego we wdrażaniu programu prewencji chorób układu krążenia wśród mieszkańców małych miast i wsi – na przykładzie gminy Zbąszyń”

 

Aleksandra Majewicz