Dziś jest: Poniedziałek, 20 Marca 2023
Przychodnia czynna dziś od 7.00 - 18.00
Rejestracja telefon 61 899 27 16

 

Narodowy Program Szczepień przeciwko COVID-19
 
Do szczepień przeciwko Covid-19 zostały wyznaczone placówki.
W okolicy Buku został wyznaczony do realizacji Narodowego Programu Szczepień przeciwko COVID-19: Przychodnia Lekarska "Vigilax", liczne punkty w Poznaniu
SPZOZ w Nowym Tomyślu, SPZOZ w Wolsztynie, SPZOZ w Grodzisku.
Link do sprawdzenia miejsc, gdzie można się zaszczepić i inne informacje można znaleźć na stronie:
 
KOLEJNOŚĆ SZCZEPIEŃ: 
 
W Polsce w pierwszej kolejności zaszczepione będą osoby najbardziej narażone na zakażenie koronawirusem z racji swoich zawodowych obowiązków. Są wśród nich:
  • pracownicy szpitali węzłowych,
  • pracownicy pozostałych podmiotów wykonujących działalność leczniczą, w tym stacji sanitarno-epidemiologicznych,
  • pracownicy Domów Pomocy Społecznej i pracownicy Miejskich Ośrodków Pomocy Społecznej,
  • pracownicy aptek, punktów aptecznych, punktów zaopatrzenia w wyroby medyczne, hurtowni farmaceutycznych, w tym firm transportujących leki,
  • pracownicy uczelni medycznych i studenci kierunków medycznych.

Komunikat dla osób z gr 0

Wszystkie osoby, które mieszczą się w gr 0 proszone były o zgłoszenie do 14.01 chęci zaszczepienia za pośrednictwem formularza dostępnego na online https://szczepieniakadry.rcb.gov.pl/ oraz zgłoszenie się do wybranego szpitala węzłowego w celu umówienia terminu szczepienia.
W szpitalach węzłowych szczepienie pierwszą dawką planowane jest zakończenie do końca stycznia br.
Osoby, które nie zgłoszą się do szpitala węzłowego w tym terminie, będą mogły zapisać się na szczepienie później w wybranym populacyjnym punkcie szczepień lub specjalnie utworzonym punkcie szczepień w szpitalu rezerwowym/prowadzącym szpital rezerwowy.
Specjalnie dla medyków od 12.01 zostaną otwarte dodatkowe punkty szczepień w szpitalach rezerwowych lub szpitalach macierzystych w 5 miastach: Warszawa, Wrocław, Gdańsk, Katowice, Poznań. Tam mogą zgłaszać się osoby posiadające prawo wykonywania zawodu.
Punkty szczepień w szpitalach rezerwowych - link https://www.gov.pl/web/zdrowie/komunikat-dla-osob-z-gr-0.
 

Szczepienia populacyjne

Od 15 stycznia 2021r. rusza rejestracja na szczepienia przeciw COVID-19 dla seniorów, którzy skończyli 80 lat.
Od 22 stycznia 2021r. zarejestrować się będą mogły osoby powyżej 70. roku życia.
 
25 stycznia 2021r. rozpoczną się szczepienia dla zarejestrowanych seniorów. Stopniowo szczepionka przeciw COVID-19 będzie udostępniana kolejnym grupom wiekowym i zawodowym.
 
Osoby powyżej 60. roku życia będą szczepione począwszy od osób najstarszych, z pierwszeństwem dla tych, którzy są aktywni zawodowo, są w trakcie diagnostyki i leczenia wymagającego wielokrotnego lub ciągłego kontaktu z placówkami ochrony zdrowia oraz z chorobami współistniejącymi zwiększającymi ryzyko ciężkiego przebiegu COVID-19.
Każda osoba, która otrzyma automatycznie wystawione e-skierowanie, może zapisać się na szczepienia, a sam proces wystawienia skierowania nie będzie wymaga bezpośredniej obecności pacjenta. Pacjent nie musi wiedzieć, że zostało wystawione dla niego skierowanie do szczepienia, musi tylko mieć wiedzę, że należy do tej kategorii wiekowej, która jest w tej chwili szczepiona.
Pacjenci, u których występują choroby współistniejące mogą zgłosić się do lekarza podstawowej opieki zdrowotnej z prośbą o wystawienie e-skierowania niezależnie od grupy wiekowej, w jakiej się znajdują. Lista chorób współistniejących obejmuje: przewlekłe choroby nerek, deficyty neurologiczne (np. demencja), choroby płuc, choroby nowotworowe, cukrzycę, POChP, choroby naczyń mózgowych, nadciśnienie tętnicze, niedobory odporności, choroby układu sercowo-naczyniowego, przewlekłe choroby wątroby, otyłość, choroby związane z uzależnieniem od nikotyny, astmę oskrzelową, talasemię, mukowiscydozę, anemię sierpowatą.
Optymalny czas szczepienia w przypadku pacjentów onkologicznych należy skonsultować z lekarzem kwalifikującym do szczepienia.
W przypadku osób po operacji, jeżeli nie występują objawy choroby z gorączką, można się zaszczepić. Decyzję jednak podejmuje osoba kwalifikująca do szczepienia, na podstawie wywiadu i badania.
Każdy lekarz z dostępem do aplikacji webowej gabinet.gov.pl, niezależnie od faktu posiadania umowy z NFZ. może wystawić dla pacjenta indywidualne e-skierowania na szczepienia.
 
E-skierowanie będzie ważne przez 60 dni.
 
Możliwości zapisania się na szczepienia:
  • Osobiście w punkcie szczepień placówce POZ lub innym punkcie zapisów.
  • Przez infolinię Narodowego Programu Szczepień (numer 989). Dzwoniąc na numer 989, podczas rozmowy ustalone zostanie miejsce, gdzie ta osoba chce się szczepić, oraz dokładna data i godzina tego zabiegu.
  • Przez Internetowe Konto Pacjenta. Można się zapisać za pośrednictwem internetu, wybierając punkt, miejsce szczepień i precyzyjny termin. W przeddzień terminu szczepienia pacjenci dostaną przypominający o tym SMS. Taką wiadomość pacjenci otrzymają także przed terminem podania drugiej dawki szczepionki. Przy umówieniu się na pierwsze szczepienie, będzie wyznaczony następny termin szczepienia.
 

UWAGA!

  • Zapisy na szczepienie w Przychodni Vigilax  wyłącznie pod numerem telefonu 694 949 792 od 8.00-18.00;
  • zapisy w SPZOZ Nowy Tomyśl  - telefon 502 626 957 od 18.01.2021 godz. 10:00 - 13:00);
  • zapisy w SPZOZ Wolsztyn: rejestracja czynna będzie od poniedziałku do piątku, w godz. od 8:00 do 18:00 pod numerami telefonów (68) 384 27 17 i kom. 501 334 593;
  • zapisy B.Brzozowska, J.Leszczyński "Lekarze" ul. Józefa Łukaszewicza, 32, 60-728 Poznań-Grunwald tel.  604458114;
  • Centrum Medyczne Poznań,ul.Przemysłowa, 46A, 61-541 Poznań,Abp. Baraniaka 88,
  • inne do wybrania
Przed przyjściem do punktu zapisz się na szczepienie.

 

Dowiedz się więcej