Strona głównaAktualnościMedycyna PracyJak wypełnić deklaracjęO NAS Szkoła RodzeniaPołożna środowiskowaKontaktGaleria
ALMED
PRZYCHODNIA LEKARSKA W BUKU
NASZE ATUTY
NAPISALI O NAS
O NAS
Przychodnia ALMED jest niezależną przychodnią o charakterze publicznym i nie stanowi filii żadnej innej placówki medycznej znajdującej się na terenie miasta i gminy Buk. 
Doktor Nauk Medycznych, Aleksandra Majewicz, właściciel i kierownik Przychodni ALMED,  urodzona w Buku. Po ukończeniu Liceum Ogólnokształcącego nr 1 im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu w 1989 r. podjęła studia na Wydziale Lekarskim Akademii Medycznej im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu, które ukończyła w 1995 roku. Następnie  podjęła staż w Szpitalu w Nowym Tomyślu, gdzie pracowała na Oddziale Wewnętrznym jako młodszy asystent oraz w Poradni Rejonowej, odbywając równocześnie szkolenia w ramach specjalizacji z chorób wewnętrznych. Egzamin specjalizacyjny z chorób wewnętrznych zdała z oceną bardzo dobrą w dniu 25.10.1999 r. Do kolejnej specjalizacji przygotowywała się pracując jako lekarz w Zbąszyniu, pełniąc funkcję zastępcy kierownika Przychodni Zespołu Lekarza Rodzinnego „Arnica” S.C. w Zbąszyniu. Egzamin Państwowy z Medycyny Rodzinnej złożyła w dniu 28.04.2003 roku. W latach 2003-2004 była studentem Podyplomowego Studium Zarządzania Zakładami Opieki Zdrowotnej w Szkole Głównej Handlowej we Warszawie, gdzie obroniła pracę podyplomową pt. „Proces przekształceń w systemie ochrony zdrowia. Reforma 1999 roku i jej efekty w podstawowej opiece zdrowotnej- na przykładzie badania opinii pacjentów w gminie Zbąszyń”.
Dr n. med. Aleksandra Majewicz jest członkiem Poznańskiego Oddziału Towarzystwa Internistów Polskich oraz Polskiego Towarzystwa Badań nad Otyłością. Jako lekarz rodzinny pracujący od siedmiu lat na terenie gminy Zbąszyń aktywnie uczestniczy w życiu mieszkańców; m.in. przygotowuje prelekcje w szkołach oraz spotkania ze specjalistami dla pacjentów dorosłych, zajmuje się przygotowywaniem i przeprowadzaniem akcji profilaktycznych.
Tytuł doktorski uzyskała w temacie: “Rola i możliwości lekarza rodzinnego we wdrażaniu programu prewencji chorób układu krążenia wśród mieszkańców małych miast i wsi – na przykładzie gminy Zbąszyń
lek. med. Anna Podgórska, specjalista chorób wewnętrznych. Pracowała na oddziale rehabilitacji kardiologicznej. Nadal wspiera swoją wiedzą studentów na prowadzonych przez nią wykładach.
Lek. med. Barbara Łopatka, absolwentka Wydziału Lekarskiego Akademii Medycznej w Poznaniu (1993). Doświadczenie kliniczne i wiedzę zdobywała w Klinice Hematologii i Onkologii Dziecięcej   Szpitala Klinicznego im. K. Jonschera w Poznaniu,  gdzie uzyskała pierwszy i drugi stopień specjalizacji z pediatrii. Od 2002r pracuje w lecznictwie otwartym. Zajmując się diagnostyką i leczeniem  chorób dzieci, szczególną uwagę zwraca na szeroko pojętą profilaktykę  i kształtowanie prawidłowych postaw pro-zdrowotnych , uświadamiając rodzicom, jak wielki jest ich udział w zakresie prawidłowego żywienia, pielęgnacji oraz  dbałości o prawidłowy rozwój psychospołeczny dzieci .


 


Rejestratorka Almedu -pani Ewa Woźna 
Pani Ewa Woźna, z wykształcenia opiekun medyczny, przez 9 lat obejmowała stanowisko kierownika administracji w Neurorehabilitacyjnym Niepublicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej w Michorzewie, następnie pracowała jako opiekun medyczny w Samodzielnym Publicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej imienia doktora Kazimierza Hołogi w Nowym Tomyślu na Oddziale Chirurgicznym Pielęgniarka dyplomowana Almedu  - pani Ewa Urbańska ,  absolwentka liceum medycznego im.  Karola Marcinkowskiego w Gnieźnie. W latach 1987 – 2001 pracowała w Szpitalu im Franciszka Raszei w Poznaniu na Oddziale Kardiologi  jako starsza pielęgniarka. W latach 2001 – 2011 była pielęgniarką praktyki w gabinecie lekarskim „Sanofi”  Jadwiga Koralewska Kałużna w Grzebienisku
dr Samara Husannowy pediatra, obecny we wtorki